SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

GIMNAZJUM NR 2 IM. STANISŁAWA LIGONIA W ORZESZU - ZAWADZIE


                                                                                            

                                                                           

Aktualności rok szkolny 2017/2018

 

.......................................................................................................................................................................

Marsz Nadziei w Żorach

 

 

 

30 maja nasze uczennice Martyna Pierschkalla, Agnieszka Piksa i Wiktoria Cebula razem z opiekunem Katarzyną Banasiak wzięły udział w zakończeniu tegorocznej edycji Międzynarodowego Programu „Pola Nadziei”, aby okazać wsparcie dla osób chorych i podkreślić ważność działań na rzecz wolontariatu.

Po marszu odbyło się wręczenie nagród konkursu literackiego uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Żor i całego regionu  „Historia z żonkilem w tle”. 1 miejsce zdobyła Martyna Pierschkalla „ Śledztwo na pięć płatków” , 2 miejsce Anastazja Huczała „ Trzy niezwykłe kwiaty”, 3 miejsce Wiktoria Cebula „ Nie trać nadziei”. Zwycięzcą konkursu plastycznego na logo promujące jubileuszową edycję Pól Nadziei w Żorach została Agnieszka Piksa.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

Spotkanie integracyjne

 

 

 

26 marca gościliśmy w naszej szkole mieszkańców Orzeskiego Domu Opieki Społecznej.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją wiersza Jana Brzechwy „Żuk” przygotowanym przez wolontariuszy naszej szkoły.

Po występie uczniowie wraz z gośćmi wzięli udział w warsztatach artystycznych o charakterze świątecznym. Wspólnie tworzyliśmy wielkanocne króliki, zdobiliśmy papierowe pisanki i inne dekoracje świąteczne.

Nie zabrakł również akcentu sportowego. Goście razem z uczniami klasy siódmej trenowali rzut do celu.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, w czasie którego nie brakowało okazji do rozmowy o tradycji zbliżających się świąt.

 

 

 

 

         

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielem hospicjum w Żorach

 

....

W ramach poszerzania wiadomości dotyczących działalności wolontaryjnej 11 stycznia odbyło się spotkanie z koordynatorem Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” Panią Wioletą Kurzydem.

Podczas prelekcji, wolontariusze dowiedzieli się na czym opiera się idea wolontariatu. Na przedstawionej prezentacji zobaczyli jak wygląda bezpośrednia praca z chorymi i sposób pomagania innym. Poznali również podstawowe normy prawne regulujące działalność w tym obszarze.

(red. K. Banasiak)

..............................................................................................................................................................................................

 

 

Kolędnicy misyjni 06.01.2018 r.

 

 

 

 

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

Dzrodzy Państw z okazji nadchoącego Nowego Roku pragniemy życzyć szelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń, dużo zdrowia, optymizmu i powodzenia zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku 2018 składa:

Szkolne Koło Wolontariatu

 

..................................................................................................................................................................................................

 

Listy do M

 

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za udział w akcji

 

 

Poniżej podajemy link, na którym można obejrzeć krótki filmik z dziękowaniami.

 


https://www.youtube.com/watch?v=DM05itzuB30

 

.......................................................................................................................................................................
 

Dzień Wolontariusza

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony co roku 5 grudnia, jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Ten wyjątkowy dzień jest okazją aby podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie działają na korzyść innych.

Jest również okazją do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. 

Od września 2011r.,  w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. Jest wiele akcji, takich jak „Pola Nadziei”, „Listy do M”,” kiermasz adwentowy, „Akcja Kamerun”, Spartakiada czy pomaganie bezdomnym zwierzętom….

Każdego roku pragniemy pomagać dalej i jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc najuboższym oraz osobom chorym i cierpiącym. Pragniemy również, wzorem idei wolontariatu nie tylko pomagać finansowo, ale opowiadać innym uczniom, jak wiele można zrobić dla świata, informować o wojnie, ubóstwie, cierpieniu i braku tolerancji. Chcemy pokazywać jak wygląda świat i wspaniałych ludzi w nim żyjących, którym należy pomóc, aby ich życie chociaż odrobinę, stało się piękniejsze. Dlatego powstało Koło Wolontariatu. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do tego zadania.  Pojawia się także coraz więcej miejsc, które zapraszają wolontariuszy do współpracy. Swoją energią i pracą wolontariusze wspierają różnego typu instytucje, projekty i wydarzenia.. Pomagają potrzebującym w hospicjach, ośrodkach pomocy społecznej czy świetlicach.

Jeszcze raz chcemy z tego miejsca podziękować Wszystkim, którzy wspierają nas w działaniach

i zaprosić do dalszej współpracy.

Bo jak powiedział Jan Paweł II

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

 nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

(red. K.Banasiak)

 

 

......................................................................................................................................................................

 

Listy do M -spełniamy marzenia

 

 

Nasza szkoła włączyła się w jubileuszową akcję Listy do M. W celu zebrania funduszy na spełnienie marzeń osieroconych dzieci, będących pod opieką żorskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych 

„Hospicjum im. Jana Pawła II ”. Tegoroczni pomocnicy Mikołaja kusili wypiekami i rozdawali andrzejkowe wróżby. Uzyskane środki pozwoliły na spełnienie zawartego w liście marzenia 13 letniej Weroniki. Mikołaj obdaruje ją upragnioną grą planszową – kolejka. 

(red. K.Banasiak)

 

  

 

 

 

Zbieranie darów dla akcji

Serce dla Afryki 

 

Zawozimy właśnie na miejsce zbiórki wszystkie paczki , serdecznie dziękujemyza pomoc

i zaangażowanie i wielkie serce dla misji w Kamerunie. To pierwsza wysyłka darów następna

będzie w późniejszym czasie

(red. Marzena Żak)

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..................................................................................................................................................................................................

 

 

 

Rozpalmy Płomyk Nadziei

 

 

W środę 25 listopada w naszej szkole, podczas wywiadówki odbyła się akcja Zapalmy Pomyk Nadziei. 

Zebrane pieniądze przekazaliśmy na rzecz Hospicjum w Żorach. Za każdy datek rodzice i nauczyciele otrzymywali symboliczny znicz, aby zapalić go 1 listopadach na grobach zmarłych.

Wszystkim, którzy wspomogli tę akcję pragniemy serdecznie podziękować. W tym dniu zebrano kwotę 325.50 zł.
Szkolne Koło Wolontariatu

(red. K. Banasiak)

 

 

 

..................................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

Pola Nadziei zasadzone

 

 

12 października w ramach akcji „Pola Nadziei” zasadzona została kolejna rabata żonkili-kwiatu nadziei, symbolu solidarności z chorymi na raka. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice bardzo chętnie włączyli się w akcję. Uczniowie zebrali w klasach środki finansowe, które zostaną przekazane do żorskiego hospicjum.

 

Akcji towarzyszyły również prelekcje dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu, mająca na celu propagowanie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie młodzieży i dzieci do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących i przybliżenie im idei wolontariatu.

Pragniemy poinformować,że zebraliśmy na ten cel 385.50 zł.

Wszystkim za włączenie się w akcję serdecznie dziękujemy.

(red. K. Banasiak)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

 

Wszystkim serdecznie dziękujęmy za zaangazowanie i wsparcie akcji.

 

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Katarzyna Banasiak i Marzena Żak

 

 

 

 

 

...................................................................................................................................................................................................

 

Pola Nadziei 

 

Dzrodzy Państwo przed nami październik i kolejna edycja Pól Nadziei. W pierszym tygodniu pażdziernika będziew naszej szkole organizowana akcja na rzecz hospicjum w Żorach. Podczas akcji wolontariusze będą rozprowadzać cebulki żonkili- kwiatu nadziei. Część tych roślin zostanie również posadzona na szkolnych rabatach.

(red.K.Banasiak)

 

                         Bardzo Państwa zachęcamy do włączenia sie w tę akcję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

 

 

XVIII Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

pod Patronatem Starosty Mikołowskiego 

 

     

 

                                                                       

       Spartakiada etap I   

 

                                                                   

Spartakiada już za nami. 26 września odbyły się pierwsze rozgrywki konkurencji bowling. Przez trzy godziny uczniowie naszej szkoły wraz z podopiecznymi Terapii zajęciowej z Mikołowa walczyli na kregielni w Łaziskach o miejsce na podium. Zajęliśmy pierwsze miejsce, wszyscy z triumfującymi uśmiechami, wypełnieni dumą wrócili do szkoły. Podekscytowani czekali na drugi etap.

(red. K. Banasiak)

 

zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

 

      Spartakiada etap II

 

 

29 września ponownie staneliśmy do walki. Rozgrywki sportowe odbyły się w MOSiR w Mikołowie. Tegoroczna impreza utrzymana została w regionalnym klimacie. Uczestnicy spartakiady zmagali sie w czterech konkurencjach, a kibice rozegrali mecz cymbergaja. 

Zdobyliśmy:

 

I miejsce w bowling

II miejsce drużynowo

trzy razy II miejsce w pozostałych kategoriach

 

Drugi, a zarazem ostatni etap rywalizacji zakończył się wspólnym posiłkiem w punkcie gastronomicznym. 

 

Bez względu na wynik, udział w tym przedsięwzięciu sprawił nam wiele radości.

(red. K.Banasiak)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

============================================================================================

====================================================================================================

============================================================================================

============================================================================================

============================================================================================_________________________________________________________________________________________________

 

ARCHIWUM

 

Rok szkolny  2016/17

 

 

 

7 czerwca została przeprowadzona w naszej szkole ostatnia tegoroczna akcja-Dzień Smakosza. Jest to druga, integralna część Pól Nadziei. Obejmuje ona nie tylko teren naszej szkoły, ale również  wizytę w Urzędzie Miasta.

W tym dniu sprzedawane były ciasta i słodkości, a zebrane pieniądze przekazaliśmy na hospicjum w Żorach.

 

 

 

 

XIV Pola Nadziei

2 maja uczennice; Milena Antosik, Wioletta Smyla i Laura Mądrzejewska wraz z opiekunem p. Katarzyną Banasiak uczestniczyły w żorskim przemarszu kończącym XIV edycję Pól Nadziei.

 

 

 

W okresie Wielkiego Postu nasza szkoła zbierała przybory szkolne i zabawki dla podopiecznych Misji Siostry Tadeuszy Frąckiewicz w Kamerunie. Dzięki fundacji Serce dla Afryki nasze dary popłyną
w kwietniu do Kamerunu. Uczniowie naszego gimnazjum zebrali mnóstwo zabawek, zeszytów, kredek, mazaków i ołówków. Wysyłamy te dary z nadzieją niesienia pomocy na tym biednym, ogarniętym wojną kontynencie.
Misja siostry Tadeuszy jest ostoją spokoju, daje szansę na zdobycie podstawowego wykształcenia
i nauczenia się zawodu, aby przyszłość tych dzieci była łatwiejsza.

 

 

 

Spotkanie integracyjne

 

8 marca gościliśmy w naszej szkole mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Orzeszu. W tym roku spotkanie integracyjne przebiegało w klimacie magii i czarów. Dla podtrzymania tradycji wolontariusze przygotowali ciekawe punkty tego wydarzenia. Przy wspólnym stole uczniowie wraz z gośćmi tworzyli malownicze plakaty i robili kwiaty z bibuły. Odbyła się również konkurencja sportowa - rzut piłki do kosza. Spotkaniu towarzyszyła również muzyka, wspólny taniec z wymyśloną przez uczniów choreografią. Czas umilił także śpiew piosenki góralskiej jednego z gości. Na koniec odbył się mały poczęstunek, wspólna rozmowa i wręczenie magicznej skrzyni.

Postawa młodzieży wobec mieszkańców, zasługuje na wielką pochwałę. Podczas takich spotkań, młodzież uczy się szacunku i otwartości wobec ludzi chorych i niepełnosprawnych, a podopieczni zyskują radosne chwile. Takie spotkania pozostają wszystkim na długo w pamięci.

 

 

 

 

  Drodzy Państwo

 

W nadchodzącym Nowych Roku, w podziękowaniu za udaną współpracę, pragniemy złożyć Państwu życzenia wszystkiego dobrego i wielu sukcesów, również w życiu prywatnym, samych wspaniałych dni, wszelkiej pomyślności i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

 

 

*********

 

 

Spotkanie Przedświąteczne

 

Podczas przedświątecznego spotkania, uczniowie naszgo gimnazjum wraz z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej tworzyli ozdoby świąteczne i dekoracje choinkowe. Powstałe rękodzieło stało się elementem świątecznego drzewka, nadając mu niepowtarzalny charakter.

 

 

 

 

 

5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Z okazji Dnia Wolontariusza, wszystkim zaangażowanym w bezinteresowną pomoc i pomaganie innym, życzymy satysfakcji, radości i wytrwałości w działaniu. 

 

Kiedyś Jan Paweł II powiedział: ,,Działalność wolontariatu prowadzi do doświadczenia, że człowiek w pełni realizuje się tylko wtedy, gdy kocha i daje siebie innym. (...) Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim się tej pomocy udziela. Zarówno, gdy chodzi o projekty na małą skalę, jak i o wielkie przedsięwzięcia. Wolontariat w każdym przypadku powinien być szkołą życia, zwłaszcza dla ludzi młodych, przyczyniając się do ich wychowania w kulturze solidarności, otwartości i gotowości do dania daru z siebie”.

 

 

Akcja Listy do M

 

 

Wystartowała już trzecia odsłona akcji „Listy do M.”, w ramach której dzieci osierocone piszą do Mikołaja o swoich marzeniach. Program prowadzi Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach, które od blisko 10 lat otacza opieką osieroconych małoletnich. 29 listopada w naszej szkole odbyła się sprzedaż ciastek i babeczek. Za zebrane pieniądze kupiliśmy wojskowy helikopter, aby spełnić marzenie jednego z dzieci.                          

Zobacz zdjęcie po prawej stronie

 

 

 

 

Akcja Kamerun 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w akcję na rzecz Kamerunu. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się zebrać 1250 zł. co w przeliczeniu stanowi kwotę 164999 Franków Kameruńskich. Całość została przekazana siostrze Tadeuszy.

Po zrobienie przelewu siostra skontaktowała się z nami telefonicznie i osobiście przekazała dla Wszystkich słowa podziękowania za ten wielki dar serca. Powiedziała, że jesteśmy wielcy.

 

Zdjęcia z kiermaszu znajdują się w galeri, zapraszamy.

 

Drodzy Państwo, już po raz trzeci w pierwszą niedzielę adwentu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Zawadzie, odbędzie się kiermasz dobroczynny - Akcja Kamerun, podczas którego wolontariusze naszej szkoły sprzedawać będą ciasta i wieńce adwentowe. Zebrane pieniądze przekazane zostaną siostrze Tadeuszy Frąckiewicz.

Kamerun jest biednym afrykańskim państwem, który boryka się z głodem, przestępczością i chorobami. Siostra Tadeusza prowadzi szkołę i przedszkole, dzieci uczą się nie tylko pisać i czytać, ale również przygotowują się do zawodu. Dziewczynki uczą się szycia, a chłopcy stolarki, co zdolniejsi uczniowie dzięki również naszej pomocy będą mogli kształcić się dalej. Jesteśmy pełni nadziei, że przyczyniamy się do zwalczania analfabetyzmu w Afryce. Jeśli kilka osób uchronimy przed chorobami, głodem i wykluczeniem społecznym, to będzie to, ogromny sukces.

Wszystkich bardzo zachęcamy do włączenia się w naszą akcję.

 

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

 

 

 

 

 

Pola Nadziei w naszej szkole.

27 października wolontariusze  naszej szkoły posadzili na szkolnych rabatkach cebulki żonkili. Jak każdego roku, uczniowie bardzo chętnie włączają się w tą akcję. 

Wszystkim z całego serca dziękujemy.

Zapraszamy do galeri

 


Akcja "Zapalmy Płomyk Nadziei" odbędzie się 27 pażdziernika podczas wywiadówki. Wolontariusze będą rozprowadzać znicze, a pieniądze ze  zbiórki zostaną przeznaczane na cele statutowe żorskiego hospicjum, w tym na opiekę podopiecznych placówki i ich rodzin. 

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę akcje.

 

 

 

 

Pola Nadziei w Żorach zasadzone.

 

7 października w ogrodzie hospicjum uczennice naszego gimnazjum Paulina Płonka i Julia Sikora zaangażowały się w czternaste już, żorskie Pole Nadziei. Przed symbolicznym zasadzenien cebulek dziewczyny zaśpiewały dwie piosenki.

Zapraszamy do galeri

 

 

 

 

 

Na Dzikim Zachodzie -XVII Powiatowa Spartakiad28 i 30 września

 

 

28 września w MOSiR - HALA  WIDOWISKOWA W ŁAZISKACH GÓRNYCH odbyła się pierwsza część

XVII POWIATOWEJ SPARTAKIADY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH POD PATRONATEM STAROSTY MIKOŁOWSKIEGO - turniej sportowy bowling. Podczas tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły pełniącej rolę szkoły patronackiej stworzyli wraz z uczniami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikołowie sportowy zespół zunifikowany i zawalczyli o Puchar Starosty Powiatu Mikołowskiego.  

Dwa dni później, zawodnicy obydwóch szkół spotkali się ponownie na hali MOSiR w Mikołowie, aby wziąć udział w kolejnych rozgrywkach. Tym razem, każdej z drużyn towarzyszyli koleżanki i koledzy ze szkoły tworząc ich własną grupę kibiców.

We wszystkich 4 konkurencjach brały udział drużyny 4 osobowe: 2 zawodników niepełnosprawnych i 2 ze szkoły patronackiej. Zawodnicy walczyli bardzo zaciekle, kibice dopingowali z całych sił i chociaż nie zdobyliśmy pierwszego miejsca to i tak wszyscy wrócili do domu zadowoleni i uśmiechnięci podkreślając wspaniały klimat tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

 

 

 

"Pola Nadziei" - październik

 

Już kolejny raz w październiku przeprowadzamy akcję Szkolne Pola Nadziei, zapraszamy wszystkich chętnych o wsparcie tej akcji, z której zebrane pieniądze zostaną przekazane do żorskiego hospicjum. Otrzymaliśmy w ty roku 300 cebulek żonkili. Część z nich zostanie posadzona przez naszych wolontariuszy na szkolnych rabatkach. Resztą pragniemy się podzielić z Państwem. Cebulki można będzie otrzymać w wywiadówkę 27 października.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Archiwum 2015/16

 

                                                                                          Witajcie

 

 

 

11.02.2016r. Jak zdobywano Dziki Zachód?

 

W dniu dzisiejszym do naszego Gimnazjum przybyła grupa kowbojów z Orzeskiego Domu Pomocy Społecznej, która musiała zmierzyć się z tutejszymi Indianami. Do zdobycia była mapa z zaznaczonym miejscem ukrytego skarbu.

Kowboje stoczyli ciężki bój z Indianami o kawałki cennej mamy, jednak okazali się niepokonani we wszystkich konkurencjach- zarówno w celowaniu piłką do bramki przy pomocy kija hokejowego, w strącaniu kręgli, rzucie piłką do kosza i do tarczy, czy zabawie z krzesełkami.

          Indianie, w których wcielili się uczniowie gimnazjum, z barwami wojennymi na twarzach odpowiedzialnie walczyli we wszystkich rozgrywkach. 

Pomiędzy konkurencjami nie zabrakło muzyki i zabaw ruchowych, a wyczerpane walką drużyny posiliły się słodkim poczęstunkiem. Na koniec złożona mapa wskazała drogę do skarbu, który ukryty był w kolorowym tipi - wielka skrzynia pełna pluszaków i mnóstwa słodyczy.

Zdobywcy Dzikiego Zachodu odjechali zadowoleni, przyjmując wezwanie do rewanżu w przyszłym roku.

 

Link do zdjęć:    https://goo.gl/photos/KwFiPq7KXxQMjd1fA

 

 

Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również okres zadumy nad tym co minęło i nad tym, co nas czeka.

Tak więc życzymy Wszystkim dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro.

 

                                                                
Już po raz czwarty na ulice Zawady w niedzielę 27. grudnia 2015 r. po Mszy Świętej wyruszyły dwie grupy Kolędników Misyjnych. W tym roku zbieraliśmy środki na pomoc najmłodszym mieszkańcom Madagaskaru. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wspiera tam blisko 100 projektów pomocy  szkół, przedszkoli, domów dla dzieci ulicy, a także programy dożywiania, opieki zdrowotnej i ochrony życia dla chorych, osieroconych i ofiar przemocy do 14 roku życia.

Dzięki poświęceniu naszej młodzieży przygotowanej przez p.M. Żak, p.J. Chorowski i p. M. Maciejczyk udało się zebrać 1315 zł.

                                                               >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pracowali nad tworzeniem kartek świątecnych. Powstało ponad 150 przepięknych kartek świątecznych z dołączonymi życzeniami. Wszystkie przekazane zostały na ręce pana radnego Bartłomieja Marka jako prezęt dla seniorów.

 

 

                                                               >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

W I niedzielę adwentu 29. 11. 2015 r. młodzież naszego Gimnazjum pod opieką p. Marzeny Żak, Jolanty Chorowski i Katarzyny Banasiak przeprowadziły Kiermasz adwentowy po Mszach Świętych w parafii Przemienienia Pańskiego w Zawadzie. Celem zbiórki było pozyskanie środków pieniężnych dla pracującej w Kamerunie siostry dominikanki Marii Tadeuszy Frąckiewicz.

Udało się nam zebrać 1020 zł, które przeznaczone zostały na pomoc dzieciom.

 

 

 

 

 

 

                                                                 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Przed nami Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny czas, poprzedzony adwentem. Ten czterotygodniowy okres oczekiwania, to świetna okazja na zatrzymanie się i refleksje.

Aby docenić prawdziwe piekno tych świąt, zastanówmy sie chwile za co tak bardzo warto kochać te święt.

 

 

 

 

 

                                                                  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Zakończyliśmy akcję "Zapalmy płomyk nadziei", dziekujęmy za włączenię się w nasze działania na rzecz ludzi terminalnie zmagającymi sie z chorobą. Państwa wsparcie ma ogromne znaczenia, nie tylko dla tych ludzi, ale również dla naszego Koła. Jeszcze raz serdecznie dziekujemy.

 

 

 

 

                                                                    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Za nami akcja Pola Nadziei, dziekujemy wszystkim, którzy przyłączyli sie do naszych działań. Dziękujemy nie tylko za datki, ale również za wsparcie i miłe słowo.

Mamy nadzieję, 

że równie pomyślnie uda nam sie przeprowadzić październikową/listopadową akcję

" ROZPALMY PŁOMYK NADZIEI"

 

 

 

 

Załóż darmową stronę z Beepworld.pl
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!